Snem každého z nás je pohodlná pohovka, na které se budete cítit příjemně a můžeme si tak skvěle odpočinou po náročném dni. Důležité však není jen pohodlí, ale také vzhled pohovky, která by měla ladit s ostatním nábytkem v interiéru. Jaké jsou současné trendy v oblasti moderních pohovek?

pohovka
Zdroj: home-designing.com

V čem bychom měli mít jasno, než si pojedeme pro novou pohovku

Pokud jste se rozhodli pořídit novou pohovku, měli byste si nejprve ujasnit pár věcí. Základním rozhodnutím bude volba tvaru pohovky. Hodí se do vašeho interiéru pohovka rohová nebo dáte přednost klasice? Budete kupovat samotnou pohovku nebo společně s ní hodláte pořídit a doplňky jako jsou různé taburety a křesla? V neposlední řadě si předem ujasněte, z jakého materiálu má být pohovka vyhotovena. Zde se rozhodujte nejen podle toho, jak je povrch příjemný na dotyk, ale také podle toho, jak bude náročné jeho čištění.

pohovka

Jaké jsou současné trendy

Moderní pohovky jsou k dostání v mnoha barevných variantách a nelze říct, že by některé barevné odstíny byly oblíbenější než ostatní. V domácnostech se objevují jak matné krémové barvy, tak i pestré barvy. Vybírejte proto vždy tak, aby vám pohovka do místnosti zapadala i designově. Čím dál větší oblibu si také získávají nižší pohovky, které slibují větší komfort a pohodlí. Neváhejte si však pohovku přes samotnou koupí náležitě vyzkoušet již na prodejně.

pohovka

pohovka

pohovka

pohovka

pohovka

pohovka

pohovka
Zdroj: home-designing.com