Na volbě materiálu povlečení záleží víc, než si myslíte. Proto byste jeho výběru měli věnovat minimálně stejnou pozornost, s jakou vybíráte postel, matraci i rošty. Jak vybrat ten pravý materiál, ve kterém se vám bude krásně usínat?

povlečení
Zdroj: Bonatex.cz

Také povlečení vybíráte nejprve podle barvy či motivu? Chyba! Povlečení by se vám samozřejmě mělo líbit, ale také by mělo něco vydržet. První, podle čeho byste měli povlečení vybírat, je materiál. Z čeho můžete vybírat?

povlečení
Zdroj: Bonatex.cz

Jaký materiál do postele nepatří?

Jednoznačně polyester. Při vybírání povlečení na tento materiál narazíte nejčastěji. Přestože má své výhody, do postele se vůbec nehodí. Možná vás zláká nízkou cenou, ale není dostatečně prodyšný ani savý a po pár vyprání navíc ztratí své barvy i tvar. Raději se poohlédněte po povlečení z bavlny.

Tip: Povlečení ze 100% bavlny pořídíte za bezva ceny na www.Bonatex.cz

Není bavlna jako bavlna

Povlečení z bavlny pořídíte v mnoha úpravách a každá z nich má jiné vlastnosti. Přesto si ale všechny zachovávají nejlepší vlastnosti tohoto materiálu – prodyšnost a savost.

  • K oblíbené klasice patří povlečení z hladké bavlny. Výborně saje, dlouho si drží tvar i jasné barvy. V zimě sice neposkytne takovou ochranu před chladem, ale v létě příjemně chladí. Přesto se hodí pro celoroční použití. Snadno se ale zmačká, takže žehlení je nutností!
  • Především v zimních měsících je velmi oblíbená flanelová úprava. Flanelové povlečení je hřejivé, lehké a hebké na dotek.
  • Z bavlny je také vyrobeno povlečení s označení Jersey. Díky vynikající termoregulaci se hodí pro celoroční použití. V zimě hřeje a v létě příjemně chladí. Materiál je prodyšný, savý a pružný – proto se používá především k výrobě napínacích prostěradel.
  • Krepové povlečení značí pouze úpravu materiálu, proto ho pořídíte nejen z bavlny. Krepová úprava je ideální pro každého, kdo nerad žehlí. Krep vyžaduje minimální údržbu, a pokud si vyberete krepové povlečení z bavlny, potěší vás savostí, prodyšností a stálostí barev.
  • Povlečení z bavlněného saténu je ideální pro každého, kdo miluje luxus. Je tkáno atlasovou vazbou, následně speciálně upraveno a výsledkem je měkká, hebká, prodyšná a na pohled lesklá látka. Bavlněný satén si neuvěřitelně dlouho udrží svou barvu i tvar. Působí velice luxusně, ale navíc nabízí vynikající termoregulační vlastnosti. Stejně jako satén vás v létě ochladí, ale v zimě bude krásně hřát. A na rozdíl od levné napodobeniny saténu neklouže!

A jaký materiál je pro vás ten pravý?