Platby za elektřinu se neustále zvyšují. Je to poměrně závažné už jen proto, že bez elektřiny si zkrátka neumíme poradit.

ceny za elektřinu
Zdroj, foto: flickr.com

Naučili jsme se brát elektrickou energii jako samozřejmost a nyní za to platíme každý měsíc nemalými částkami. Lze vůbec v dnešní době za elektřinu ušetřit?

Cena elektřiny závisí na vaší spotřebě

Jednu z možností nabízejí dodavatelé elektřiny se zvýhodněnými službami, cenami nebo tarify. Jejich vhodnost závisí na vaší průměrné spotřebě elektřiny a také na energetickém programu, který využíváte. Dodavatelé se také zaměřují na jednotlivé skupiny spotřebitelů, které mají odlišné nároky na využívání elektřiny.

Speciální kalkulačka vyhledá nejvýhodnějšího dodavatele elektřiny

Výhodnou nabídku snadno naleznete po využití speciální kalkulačky pro srovnání cen elektřiny. S její pomocí snadno odhalíte nejvýhodnějšího dodavatele, který má podmínky vhodné právě pro vás. Do kalkulačky pouze zadáte váš současný stav a spotřebu elektřiny. Ona pak již vyhledá nejvyšší možnou úsporu sama.

Jakkoliv se obáváte, že by změna dodavatele elektřiny mohla zasáhnout do vašeho pohodlí, můžete tyto starosti hodit za hlavu. V případě krachu vašeho nového dodavatele o elektřinu v žádném případě nepřijdete. Nová cena elektřiny pak může být i o několik stovek nebo tisíc korun ročně nižší.