Lezecká stěna je snem každého dítěte. Většinou se s ní však mohou setkat jen na dětských hřištích. Pokud chcete svému dítěti udělat opravdovou radost, pořiďte mu ji do dětského pokoje. V dnešní době to není nic neobvyklého a vaše ratolest vám bude vděčná.

lezecká stěna
Zdroj: architectureartdesigns.com

Lezecké stěny pro nejmenší

Pokud máte děti ještě malé, měli byste i lezeckou stěnu přizpůsobit jejich možnostem. Ponechte ji tedy ve svislé poloze a nevyklánějte ji do ostrého úhlu, který sice vypadá velmi lákavě, ale malým dětem by mohl při lezení činit potíže. Kreativně se můžete vyřádit na rozmístění stupadel a jejich provedení. Používejte hodně pestrých barev, ať lezecká stěna vypadá co nejveseleji. Pokud chcete, aby si vaše dítě stěnu skutečně zamilovalo, volte stupadla s dětskými motivy. Tvary dopravních prostředků, motýlů a sluníček jistě sklidí úspěch.

lezecká stěna

Je libo náročnější? Žádný problém!

Pokud ale máte děti již odrostlejší, můžete jim dopřát stěnu v již zmíněném ostrém úhlu. Stejně tak se nemusíte bát větší vzdálenosti mezi stupadly a dalšími překážkami, které hru na lezecké stěně mohou zpestřit. Pokud jste se ovšem přiklonili je složitější a náročnější variantě lezecké stěny, nezapomeňte na patřičné uchycení lana, které bude vaše dítě jistit při zdolávání stěny. Většinou však lezecké stěny v domácnostech nebývají takových rozměrů, aby toto opatření bylo potřeba a je tedy na vás, zda se pro ně rozhodnete.
lezecké stěny

lezecká stěna

lezecká stěna

stěna interiér

lezecká stěna

lezecká stěna

lezecké stěny pro děti
Zdroj: architectureartdesigns.com