Pro udržování rozlehlého trávníku v perfektním stavu jsou zahradní traktory absolutní nezbytností. Vysněný stroj nejednoho malého chlapce ale v zahradě najde uplatnění po celý rok. Podívejte se na možná využití zahradního traktoru při péči o rozsáhlý trávník.

traktor zahradní
Foto: mountfield.cz – Zahradní traktor Expert 105.220 H

Zima už vás nezaskočí

I když jsme se letos sněhových závějí zatím nedočkali, nástrahy přírody zůstávají nevyzpytatelné – zahradu vám může bílá peřina zahalit kdykoli a nečekaně. Odházet velké množství sněhu potom vyžaduje značnou dávku energie.

Díky sněhové radlici pro zahradní traktory se ale padajícího sněhu už nikdy nebudete muset děsit. S pěti možnými polohami odpruženého nástavce můžete odklízet všechny možné sněhové vrstvy. Schopnosti radlice tady ale nekončí! Z cesty můžete odhrnout i další sypké materiály – písek, piliny nebo mulčovací kůra pro ni nepředstavují sebemenší problém.

zima
Foto: mountfield.cz – Zahradní traktor XHX 240

Zapřáhněte příslušenství na léto za zahradní traktor

Provzdušňovač trávníku

Aby trávník mohl růst co nejlépe, je nutné zajistit mu přístup vzduchu, vody a živin. Především po zimě je proto třeba zahradu provzdušnit, abyste se mohli pyšnit hustým zeleným kobercem. To spolehlivě zajistí provzdušňovač – šetrně narušující povrch trávníku – zapojitelný za zahradní traktor.

léto
Foto: mountfield.cz – Zahradní traktor XT 190 HD

Traktorový vozík

Nepostradatelným příslušenstvím k zahradnímu traktoru je i přípojný vozík. Třetí kolečko se postará o to, aby se s naloženou trávou, dřevem, odpadem nebo nářadím vozík nepřevrhl.

Shrabovač a čistič trávy

Zahradní traktor vám ulehčí práci na zahradě i po jejím posekání. Dvacet speciálních prutů dohlédne na to, abyste trávník vyčistili už prvním přejetím. Po zapřáhnutí trávníkového čističe – sweepru – zase zahradu zbavíte listí a dalších nečistot.

I k chemickému postřiku trávníku nebo pro rozhoz granulí můžete využít zahradní traktor. Stačí k němu připojit některé další příslušenství z jeho široké nabídky. Nejen pro něj, ale i pro nový zahradní traktor můžete vyrazit do Mountfieldu, kde vám poradí s výběrem toho nejlepšího stroje.