Každý majitel domu je pyšný na novou fasádu, ovšem vlivy okolního prostředí nelze ovlivnit a tak nátěr obvykle docela brzy přichází o svou čistotu a krásu.

ilustr
ilustrační foto: wikimedia.org

Zabránit tomu lze již při volbě fasádní barvy. Pokud vsadíte na moderní nano technologii, bude váš dům zářit novotou skutečně dlouhou dobu. Fasádní barva na bázi nano technologie má totiž jedinečný samočistící efekt, díky kterému není k její údržbě třeba nic víc než obyčejná voda.

Inspirace v přírodě

Nano technologie funguje na principu úpravy povrchu materiálu. Tato myšlenka vychází z přírody, kdy se vědci inspirovali u okvětních lístků lotosu. Tato květina roste v bahnitých vodách, a přesto se dokáže udržet neustále čistá. Je to dáno povrchem okvětních lístků, které pokrývá velké množství miniaturních výrůstků rozmístěných tak blízko u sebe, že se mezi ně nedostane špína ani voda. Ta tak steče pryč a vezme s sebou i nečistoty. Zkoumáním a vývojem se podařilo takové vlastnosti napodobit a vznikly produkty nano technologie pro úpravu povrchů.

Kvalitní fasádní barva

Nano technologie již nějakou dobu není pouze vědním oborem využívaným za zdmi laboratoří. Výrobky na bázi nano technologie jsou stále rozšířenější a své využití nacházejí v mnoha oblastech života. Vývojem a výrobou těchto produktů se zabývá německá společnost NanoConcept a mezi její špičkové produkty patří i fasádní barva NanoConcept® Fassaden Fit. Ta je považována za jednu z nejlepších na světě a to jistě právem. Je vyrobena na základě nejmodernějších postupů a znalostí a spojuje v sobě vysokou úroveň všech důležitých kritérií pro kvalitní fasádní barvu.

fasádní barva
Foto: nano-concept.cz

Vysoká odolnost proti dešti a skvělá prodyšnost

Fasádní barva se samočistícím a perlovým efektem získala v nezávislých testech DIN (německého ústavu pro průmyslovou normalizaci) hned ve třech kategoriích nejvyšší třídu. Jde o propustnost par, díky které zdivo může odvádět vlhkost zevnitř domu a „dýchat“, čímž se snižuje jeho eroze. Dále pak o odolnost proti vodě, fasáda zůstává suchá i při silném dešti a skvěle izoluje vnitřní prostory. Díky této odolnosti proti vlhku se na fasádě netvoří vhodné prostředí pro plísně a další organizmy.

Špičková kryvost

První třídu získala barva také za své vynikající krycí schopnosti. Kryvost NanoConcept® Fassaden Fit je téměř 100 % a to při vydatnosti 8 m2 na 1 litr barvy. I tmavý podklad tak hravě proměníte v zářivě bílý. Na výběr je ale samozřejmě i mnoho barevných variant. Volit můžete z více než 50 minerálně pigmentovaných barevných odstínů, nebo si nechat bílou barvu natónovat tónovací barvou.

Téměř bezpracná údržba

Fasáda domu natřená barvou NanoConcept® Fassaden Fit zůstane stejně zářivá celé roky a to téměř bez údržby. Běžné nečistoty a prach smyje déšť a s větší špínou si poradíte snadno pomocí hadice s vodou nebo tlakového čističe (wap). Nemusíte se přitom bát, že fasádu poškodíte, barva je velmi odolná. Použít ji můžete na minerální, akrylátové, sanační či silikátové omítky, režné zdivo, kabřinec, přírodní kámen i starý disperzní nátěr.