Obklady nejsou totiž jen záležitostí venkovních prostor, ale i interiérů. Do nich se pořizují zejména proto, že jsou velmi praktické a jejich údržba je velmi snadná. V neposlední řadě je to skvělý interiérový prvek, který vám pomůže dosáhnout estetické dokonalosti.

dlažba v interiéru foto
Zdroj: kitchenbuilding.com

Z pestré palety různých druhů obkladů a dlažeb si zvolíte ten, který vám nejlépe vyhovuje nejen po stránce vzhledové, ale i materiálové. Ta je totiž také velmi důležitá, ačkoliv na ni v tomto případě není kladen takový důraz jako při pořizování dlažby do exteriéru.

Jaké varianty jsou v současnosti k dispozici

S designem si můžete opravdu vyhrát a zvolit třeba mozaikový styl, který prostor vašeho bytu skutečně oživí. Stejně tak můžete interiér opticky zvětšit obklady ve velkém formátu. Ty jsou nejčastěji využívány na podlahy. U těch věnujte pozornost zejména stupni otěruvzdornosti, který značí odolnost proti opotřebení. Pohybuje se v rozmezí čísel 1 až 5, kdy vyšší číslo znamená nejvyšší stupeň ochrany. Podle toho se rozhodněte, do jakých prostor které materiály použijete. Na chodbě, kde se nejvíce chodí, by tedy toto číslo mělo být co nejvyšší.

Oslovit odborníka nebo se do práce pustit sám?

Lépe je pochopitelně pomoc odborníka, který zvládne i složitější způsoby obkladu, jako je např. obložení vany nebo zrcadla. Poradit vám také může v oblasti správné volby materiálu.

dlažba
Zdroj: ranario.com

dlažba
Zdroj: iidudu.com

dlažba
Zdroj: joetin.com

dlažba
Zdroj: home-designing.com

dlažba
Zdroj: wholehomefurniture.com