Nakupování je věc, kterou i vy jistě děláte každý den a musíte stále více přemýšlet nad tím, co si můžete a nemůžete dovolit.

credit card
ilustrační foto: pixabay.com – PublicDomainPictures

Chtěli byste konečně zažít to, že před každým nákupem nebudete muset počítat každou korunu? Líbilo by se vám, když byste šetřili třeba na každém nákupu? Máme pro vás 3 tipy, které jistě přijdou vhod.

online prostředí je určitě lepší volba

Chcete-li při nakupování ušetřit, určitě se nesmíte soustředit pouze na klasické kamenné obchody, ale měli byste se zaměřit na online prostředí. Proč? Důvod je poměrně prostý: v internetovém prostředí panuje mnohem větší konkurence. Majitelé obchodů musí kvůli tomu držet ceny hodně nízko, protože se k sobě snaží dostat co nejvíce zákazníků. Pokud této rivality využijete, budete mít téměř 100% jistotu, že zboží zakoupíte vždy za lepší cenu.

je třeba srovnávat a číst podmínky

Jestliže chcete mít jistotu, že nakoupíte opravdu výhodně, určitě si musíte dát pozor nejen na cenu, ale i na podmínky dodání zboží. Cena poštovného není vždy nízká, takže by se tím mohl váš nákup prodražit. Ještě než zboží objednáte, zjistěte si, kolik za dopravu zaplatíte. Je určitě výhodnější, když si necháte zboží poslat na výdejní místo. V tomto případě je doprava zdarma. Lepší ceny také najdete, pokud budete využívat srovnávače. Do nich stačí zadat jen název či druh zboží a téměř okamžitě zjistíte, kde jsou ceny nejnižší.

akční slevy a kupony

Kromě srovnávačů se vyplatí využívat i portály se slevami a slevovými kupony. Na jednom místě máte díky nim k dispozici seznam míst, kde je možné nakupovat a ušetřit. Slevovými kupony se to na internetu jen hemží, nabízí je totiž velké množství malých i velkých e-shopů. Můžete je využít na nákup oblečení (i takových luxusních značek jako je Zoot), spotřební elektroniky, nábytku, knih, hraček a dalších věcí. Slevové kódy nabízejí i ty největší internetové obchody jako kasa.cz a další. Jejich použití je úplně jednoduché, většinou stačí, když si opíšete kód, který poté uplatníte při nákupu. Na portálu slevovekody.com například stačí jen kliknout na požadovaný kód a budete automaticky přesměrováni do obchodu a tím vlastně slevu získáte.

Cesta k výhodnějšímu nakupování vůbec není složitá, stačí jen trochu přemýšlet, co říkáte?