Nejen na Štědrý večer může vypadat váš prostřený stůl dokonale. Pomocí šikovně zvolených dekorací jej můžete mít vánočně vyzdobené během celého adventu. Jaké dekorace zvolit, aby stůl rozjasnily, ale zároveň na něm zůstal dostatek volného prostoru?

vánoční stůl
Zdroj: home-designing.com

Jak na kouzelnou vánoční atmosféru

Co by nemělo v žádném případě chybět na vánočně prostřeném stolu jsou svíčky. Z praktických důvodů vybírejte vyšší svíčky se svícnem, nikoli čajové, které by vám mohly způsobit nepříjemnosti. Svícny umístěte doprostřed stolu, kde je nejmenší riziko, že by někdo mohl nešikovně zavadit o plamen. Zkombinovat je můžete s dekoračními stromečky nebo vysokými šiškami. Nebojte se pořídit svíčky různých tvarů a velikostí, které budou dohromady tvořit skutečně jedinečnou dekoraci.

vánoční stůl

Méně známé druhy dekorací

Moderní dekorace na vánoční stůl mají často různé podoby. Oblíbené jsou vysoké skleněné nádoby, které můžete naplnit různými drobnými předměty jako jsou například šišky, oblázky, dekorační písek, oříšky, sladkosti, nalámané větvičky a podobně. Populární jsou i sošky sobů a jelenů, které mohou být vyhotoveny z různých materiálů. Nejčastěji jsou k dostání z porcelánu nebo vyřezané ze dřeva. Pak už stačí jen doplnit tradiční sněhový řetěz, který můžeme libovolně rozprostřít mezi ostatní dekorace na stole a získat tak skutečně moderní výzdobu.

vánoční stůl

vánoční stůl

vánoční stůl

vánoční stůl

vánoční stůl

vánoční stůl

vánoční stůl

vánoční stůl

vánoční stůl
Zdroj: home-designing.com