Trend samostatných místností, které slouží prioritně jako prádelna, je znám především v zahraničí. Objevit je však můžete i u nás. Podívejte se, jak může taková moderní prádelna vypadat a třeba se právě i vy rozhodnete pro její pořízení.

prádelna
Zdroj: architectureartdesigns.com

Prádelna, jak ji neznáte

Moderní prádelny nenabízí jen prostory k praní prádla, ale i spoustu místa pro uložení dalších věcí. V prádelně můžeme mít uloženo například i sezonní oblečení, které nějaký čas nebudete potřebovat, a které by vám tak zcela zbytečně zabíralo místo ve vaší skříni. Skladovat zde můžete i prostěradla a povlečení, která je pro jejich objem problém skladovat v jiných místnostech. Samozřejmostí je koš na špinavé prádlo a prací prostředky, které tak budete mít vždy po ruce.

prádelna

Pořizujeme si prádelnu

Pokud se teprve chystáte pořídit novou prádelnu, dbejte na správný výběr podlahového materiálu. Stát se může cokoliv a není nic nepříjemnějšího, než vyplavená prádelna s poničenou podlahou. Počítejte také s tím, že ne vždy budete smět vyprané prádlo zavěsit ven na sluníčko, a proto myslete i na interiérové věšáky, které se rychle stanou vašimi nepostradatelnými pomocníky. Nezapomeňte ani na kvalitní osvětlení, které takto zaměřené místnost vyžaduje. Vyhrajte si s designem a rozložením celé prádelny a uvidíte, že i tolik neoblíbené praní prádla se pro vás stane příjemný zážitkem.

prádelna

prádelna

prádelna

prádelna

prádelna

prádelna

prádelna

prádelna

prádelna
Zdroj: architectureartdesigns.com