Posuvné dveře jsou hitem současného interiérového designu. Milujeme je, protože vynikají jednoduchým a čistým designem, skvěle korespondují s bytovým minimalismem, oproti otočným dveřím šetří tolik ceněný prostor, jsou vzhledově neutrální, takže si můžeme zbytek interiéru zařídit bez limitů, a navíc umí „zmizet“. Díky stavebním pouzdrům Eclisse Hoist mohou ale posuvné dveře i skutečně pomáhat, a to přímo tam, kde je to nejvíce potřeba!

Eclisse Hoist umožní bezbariérový pohyb tělesně postiženým všech věkových kategorií

Představujeme vám stavební pouzdra Eclisse Hoist, architektonické řešení do bezbariérové domácnosti! Pohyb po běžném interiéru je pro handicapovanou osobu nebo osobu se sníženou pohyblivostí mnohdy velmi těžký či nemožný úkol. Eclisse Hoist umožní bezbariérový pohyb tělesně postiženým všech věkových kategorií.

Eclisse Hoist nabízí handicapovaným průchod či průjezd bez prahů

Otočné dveře představují pro osobu na vozíčku překážku. Ta s posuvnými dveřmi do pouzdra odpadá. Průjezd otvorem stavebního pouzdra je bezproblémový. Neruší zde ani žádné prahy. Vozíčkář se rovněž nemusí potýkat s klikou otočných dveří. Otevření posuvných dveří je pro něj mnohem snazší. Jednodušší otvírání ulehčí život i lidem používajícím chodítka nebo zrakově postiženým.

Pro vozíčkáře jsou posuvné dveře pohodlnější

Jen si to představte. Zatímco k běžným otočným dveřím musí vozíčkář zajet ze šikmého úhlu, natáhnout se po klice, poté zacouvat, jednou rukou otvírat dveře, druhou otáčet vozík a následně projet dveřmi pozpátku a dveře opět složitě zavřít, průjezd posuvnými dveřmi je o poznání jednodušší. Vozíčkář k nim přijede přímo čelem, dveře otevře a projede. Nemusí se otáčet, natahovat se po klice, ani couvat. Vše je prosté.

Eclisse Hoist je speciálně upravené jednokřídlé pouzdro, které usnadní péči o handicapované

Eclisse Hoist je speciální jednokřídlé dveřní pouzdro se zkrácenou kolejnicí a upravenými vozíčky. Může na něj být nainstalován traťový motorizovaný zvedací systém, jenž zjednodušuje péči o zdravotně postižené, neboť je můžete motorizovaně přesunout z jedné místnosti do druhé. Speciální tvar kolejnice a příčníku nenarušuje průchod se zvedákem. Eclisse Hoist je určen pro světlost průchodu minimálně 900 mm. Protože dveřní křídlo vyčnívá 100 mm při použití úchytu, je poté čistý průchod široký 800 mm.

Nevidomí a lidé se sníženou pohyblivostí ocení nižší riziko nárazu

Obecně je jako hlavní pozitivum posuvných dveří vyzdvihována úspora prostoru v interiéru. Pro zdravotně postižené znamenají však mnohem více. Usnadňují jim pohyb i život. Vozíčkáři se u posuvných dveří nemusí složitě otáčet a couvat. U nevidomých a lidí se sníženou pohyblivostí je eliminováno riziko nárazu do dveřního křídla.

Eclisse EWOLUTO umožní umístění kompenzačních pomůcek na stěnu v blízkosti dveří

Krom pouzder Eclisse Hoist doporučujeme do bezbariérových domácností i pouzdro Eclisse EWOLUTO. To umožnuje plně využít stěnu, ve které se nachází stavební pouzdro – tedy vrtat do ní, věšet na ni nábytek, skříně, regály, police. V bezbariérové domácnosti toho lze využít pro připevnění kompenzačních pomůcek v blízkosti dveří,