Hlavní úlohou bezpečnostních dveří je chránit soukromí obyvatel a nedovolit nezvaným návštěvníkům proniknout do vašeho domova.


Díky široké nabídce typů a odstínů je ale zároveň možné jejich vzhled krásně sladit s interiérem. Prohlédněte si realizace různých druhů designu bezpečnostních dveří a inspirujte se pro svůj dům či byt.

  • Hladké dveře

Hladké dveře hlásají už na první pohled: praktičnost především! Jsou nenápadné a elegantní, zároveň si můžete zvolit z každé strany jiný odstín tak, aby ladil s barvou fasády a zároveň se vstupní místností.

  • Lištované dveře

Pokud se vám hladké dveře zdají příliš jednoduché, můžete zvolit dekor lištování. Lišty mohou mít spoustu různých tvarů i barev. Do exteriéru je možné vybírat mezi různými typy oblých lišt, do interiéru se vybírá nejen z oblých, ale také z rustikálních lišt. Dveře s lištami mohou vypadat velmi nenápadně až tradičně; při volbě lesklých kovových lišt ale také naopak velmi moderně.

  • Kazetové dveře

Kazetový design je tradiční varianta dekoru dveří. Jeho výhodou je, možnost výběru ze široké škály barev, které pozvednou tradiční dekor do nových výšin. Povrchová úprava Color má navíc vysokou odolnost, díky čemuž se nemusíte bát, že by barva dveří nevydržela.

  • Profilové dveře

Profilové dveře vám umožní mít dveře s elegantním jemným vzorem. O to víc si však můžete hrát s různými tvary a zvolit dveře s oblými kruhovými tvary, nebo s klasickým obdélníkovým profilováním. Díky povrchové úpravě Color můžete také přesně sladit dveře s vaším interiérem.

  • Prosklené dveře

Prosklené dveře mají již výraznější zdobení a jsou vhodné, pokud chcete do vnitřního prostoru vpustit také trochu světla. Přitom se nemusíte bát, že by prosklení snížilo bezpečnost nebo tepelné izolační schopnosti dveří. Sklo má vždy minimálně stejnou bezpečnostní třídu jako dveře. Můžete si zvolit různé typy barevných povrchů dveří, stejně jako typy skla a tvary prosklení.

  • Dýhové dveře

Dýhové dveře jsou elegantním doplňkem, pokud se vám líbí tzv. přiznaná skladba dýhy. Znamená to, že dveře mají jemné proužky vykreslující stavbu dřeva, a to v různých směrech podle zvoleného typu. To platí např. pro dveře Dýha Figura, zatímco u klasické dýhy je standardem svislá kresba. Tady si dejte pozor, zda se jedná o skutečně přírodní dýhu, nebo o lamino, které je dýhou jen nazýváno.

  • Dveře Noblesse

Tyto noblesní dveře jsou opravdovým uměleckým dílem. Vyznačují se elegantními tvary, dekoracemi, prosklením s luxusním vzhledem a širokou škálou odstínů. Přitom zajišťují tu nejvyšší ochranu proti vloupání a maximální tepelnou izolaci.

Již máte představu o svých vysněných dveřích? Projděte si kompletní fotogalerii realizací dveří a vyberte si ty pravé pro váš domov. Doporučujeme obrátit se například na firmu Adlo, která působí na trhu již 25 let a najdete ji také v Německu, Rakousku nebo Švýcarsku.