Moderní infrasauny fungují naprosto jiným způsobem než klasické mokré sauny. Kromě výrazných pozitivních účinků na zdravotní stav poskytuje také možnost relaxace a vyřešení řady psychických problémů.

marimex sauna
Zdroj, foto: namir.cz

Moderní doba je plná stresorů a hektický způsob života vytváří v lidech napětí a negativní postoj k životu. Úlevou a prokrvení tkáně, která napomáhá při bolestech zad, svalů a dalších problémů, dochází k odblokování stresu a tím tedy infrasauna zajišťuje relaxaci.

Infrasauna je efektivní pro zdraví i psychiku

Spousta zdravotních problémů vychází ze špatného psychického stavu. Podobně to může být i naopak. Pokud nás něco bolí, ztrácíme dobrou náladu a vzniká začarovaný kruh plný nesnází a problémů. Relaxace, kterou infrasauna poskytuje, může proto výrazně přispět k vyřešení této situace a prolomení neustálého koloběhu psychických a zdravotních problémů.

Domácí infrasauna přispívá k dobré náladě

Tím, že mají infrasauny tak pozitivní účinek na zdraví a krásu, přispívají dobré náladě ještě více. Pravidelné užívání totiž přispívá k detoxikaci a vypínání pokožky. Výsledky takových účinků jsou patrné na první pohled. Domácí infrasauny přispívají tedy i k odbourávání tuků, odstraňování odumřelých buněk a k vyhlazení míst postižené celulitidou.

Infrasauny zlepšují činnost srdce

Z pohledu lékařů je infrasauna rovnocenná s pravidelným cvičením, alespoň co se týká posílení kardiovaskulárního systému. Hlubokým prohříváním svalů a vnitřních orgánů dochází ke zvýšení srdečního rytmu a objemu. Tělo navíc reaguje na prohřívání, které infrasauna zajišťuje, vlastním ochlazením. Zvýšení tělesné teploty dokonce vede k usmrcení bakterií a virů, což je užitečné pro imunitu i většinu běžných nemocí.

infrasauna

infra

rozměry - půdorys infrasauny
Zdroj, foto: namir.cz