Zdá se vám, že už kolem sebe nemáte ani kousek přírody? Možná máte pravdu. Současné moderní bydlení skutečně přírodním materiálům, jako je dřevo příliš nepřeje. Nebo že by ano?

sruby
Zdroj: woodlife.cz

Přírodní materiály jsou nadčasové a působí na lidskou psychiku mnohem lépe, než umělé materiály. Proto jsou pro bydlení více než vhodné, ať už alespoň formou dřevěných nebo přírodně proutěných kusů nábytku nebo rovnou celého přírodního bydlení. Pokud byste se chtěli přírodou obklopit maximálně je to jen možné, můžete zvolit rovnou atraktivní bydlení v roubenkách a srubových domech. Jestli se vám automaticky vybaví krásné horské chaty s hřejivou atmosférou, jste na správné cestě. Tento styl stavění už ale zdaleka nezahrnuje pouze dřevěné chaty. V současné době je návrat k přírodnímu stylu bydlení charakterizován také nově vznikajícími, moderními srubovými stavbami pro celoroční bydlení. Chatám ale samozřejmě tento styl stále sluší, takže lze stále stavět také sezonní dřevěné chaty na klíč, které jsou samozřejmě levnější alternativou a můžete v nich trávit alespoň určitou část roku a nasávat jejich pozitivní účinky.

sruby
Zdroj: woodlife.cz

Konstrukce srubů na klíč je kvalitně provedená s vnějšími stěnami z pravých masivních hranolů nebo kulatin. Vnitřní příčky pak mohou buď přiznat dřevěnou konstrukci domu, nebo je možné použít klasické omítky, či jiné obklady. Velkou předností návratu k přírodnímu dřevěnému bydlení jsou ovšem pozitivní zdravotní účinky, které dřevo nabízí.

Stavby z masivního dřeva obsahují přírodní silice, které jsou nesmírně prospěšné na dýchací soustavu, takže zejména prospívají lidem s chorobami dýchacího ústrojí a alergikům. Dřevo je antistatické a nevíří tedy prach. Současně absorbuje také negativní vlivy okolního prostředí, pachy a jiné škodliviny ze vzduchu, který tak efektivně filtrují. Zároveň také udržují optimální vlhkost vzduchu v rozmezí 40 a 60 procent. Dřevo je ideální stavební materiál prověřený dlouhou historií. Má totiž také skvělé tepelně izolační vlastnosti a proto je v domě v zimě i v létě příjemně. Máte-li obavy, jak dlouhou může mít dřevěný srubový dům životnost, jsou zcela zbytečné. Životnost se pohybuje v řádech stovek let, pokud jsou správně postaveny.

sruby
Zdroj: woodlife.cz