Člověka kolikrát ani nenapadne zajímat se o nové trendy v oblasti váz a květináčů, takže pak není divu, že mu unikne spousta zajímavých kousků, které by jistě v jeho interiéru své místo našly velmi snadno. Aby se něco takového nestalo i vám, představíme vám současné trendy mezi květináči právě dnes.

květináče
Zdroj: home-designing.com

Závěsné květináče


Čím dál populárnější jsou zejména květináče na zavěšení. Nehraje přitom ani roli to, zda květináč potřebuje upevnit na stěnu v kuchyni, na okno v obývacím pokoji nebo na zábradlí na balkoně. Všechny tyto možnosti jsou totiž možné a vy před sebou máte velmi pestrou paletu výběru jak různých tvarů a stylů, tak také materiálů. Pokud květináč hodláte mít venku, vybírejte materiál takový, kterému nebude vadit nepřízeň počasí.

květináč

V jednoduchosti je krása


Nemyslete si, že obyčejným jednobarevným květináčům už odzvonilo, protože je tomu právě naopak. Jsou velmi oblíbené a to zejména proto, že je můžete mít v jakémkoliv interiéru – slušet jim to bude v každém stylu a prostředí. Můžete pochopitelně zvolit i kombinaci květináčů – například několik stejnobarevných, ale v různých velikostech. Využít můžete i staré skleněné lahve, obaly ze svící a podobně. V nich skvěle vypadají rostliny se zeminou z hlíny a písku, kdy přes sklo můžete pozorovat, jak se tyto vrstvy vzájemně skvěle kombinují a vytváří tak skutečně jedinečný designový kousek.

květináče

květináče

květináče

květináče

květináče

květináče

květináče
Zdroj: home-designing.com