Možná si myslíte, že kované výrobky se hodí jen na chaty, chalupy nebo do rustikálních interiérů, ale v tom případě jste na omylu, kované produkty se skvěle hodí i do moderních domácností. Samozřejmě musí mít dokonalé provedení a elegantní design.

kovaná židle
Foto: mittner.cz, kované výrobky

Moderní architektura dokonce přímo klade zvýšený důraz na využití přírodních materiálů, kterým kov je bezpochyby. Ve kterých částech se s kovanými výrobky můžeme setkat nejčastěji?

První částí je jednoznačně zábradlí

Zábradlí v rodinných domech plní více funkcí. Tou první je samozřejmě bezpečnost a pevnost. Kov je sám o sobě velmi pevným a odolným materiálem, který zaručí maximální bezpečí. Kované zábradlí může mít velké množství podob variant od jednoduchých přímých linií až po okrasné provedení třeba s kombinací dřeva. Navíc se dají využít do interiéru i exteriéru.

kované zábradlí
Foto: mittner.cz

Jaký nábytek může být kovaný?

Pokud jste milovníci kování, jistě vás potěší, že kovaný nábytek je také široce zastoupenou kategorií na našem trhu. Mezi nejvyhledávanější druhy patří například kované postele nebo jídelní sety. Kované stoly a židle mohou být využity v interiéru, na terase a zahradním posezení nebo v zimní zahradě. Jako další druhy vybavení domácnosti z kovu jsou vyhledávána designová zrcadla, stojany na deštníky nebo věšáky.

kovaná lavička
Foto: mittner.cz

Ploty, branky i kliky na vchodové dveře

Také kované ploty si v dnešní době nachází stále větší oblibu ze strany zákazníků. Stejně, jako zábradlí musí i ploty plnit funkci bezpečí a elegantního designu. Ve stejném stylu, jako ploty mohou být vyrobeny i vjezdové brány a vchodové branky. Kovaný plot zvýší eleganci a design celého domu. Zapomínat byste neměli ani na kované kliky, které zejména na vstupních dveřích vypadají opravdu dominantně.

kovaná brána
Foto: mittner.cz

Specialisty najdete i na našem trhu

Specializovaná umělecká kovářství, která nabízí tyto produkty, najdete i na našem trhu. Příkladem může být Mittner, firma s dlouholetou tradicí a zkušenostmi. Každý produkt této firmy je osobitým a originálním dílem s přihlédnutím na přání a požadavky klientů. Výrobky nevznikají sériově, ale na zakázku, takže jsou vždy originálem. Mittner nabízí všechny zmíněné druhy kovářských výrobků, ale ještě mnohem více.