Jaký je poslední trend moderního interiéru? Posuvné dveře! Speciální zámky a kování je navíc posunou ještě o úroveň výš.

101mand
ilustrační foto: mand.cz

Posuvné dveře do stavebního pouzdra představují současný interiérový hit! Šetří tolik potřebné místo, kterého je mnohdy v našich bytech a domech skutečně málo, a navíc jsou velmi elegantní! Jejich nenápadný vzhled nepůsobí nijak rušivě, hodí se tedy do jakkoliv zařízeného bydlení. Nejsou ani přehnaně zdobné, nebudou tak konkurovat jiným „designovkám“, které budou hrát ve vašem interiéru hlavní roli.

102mand

Posuvné dveře je nutné doplnit vhodnými doplňky, které budou jak krásné, tak i funkční! Kování pro posuvné dveře představuje nezbytný doplněk každých dveří, a to i těch posuvných. Primární je u nich především praktická stránka, při vhodném výběru ale mohou zalahodit i našemu oku! Je vhodné materiál i design kování sladit se zařízením vašeho bytu. Z našeho sortimentu si můžete vybrat mezi elegantními mušlemi, madélky či dalšími úchyty, které umožní pohodlné zavírání a otevírání posuvných dveří. Pro kování je třeba dveře předem připravit – vydlabat otvor v dveřním křídle.

Kování pro posuvné dveře – moderní úchytky i kované mušle

103mand
Kvalitní výrobky z naší nabídky slibují dlouhou životnost a odolnost. Kouzlo italského designu přinese do vašeho interiéru kování pro posuvné dveře v podobě hranaté mušle ONS. Kromě toho, že zajistí snadnou manipulaci s dveřmi, zkrášlí vaše moderní bydlení.

To, že posuvné dveře nejsou určené pouze pro ty, kteří jsou v otázkách bydlení zastánci posledních trendů, dokazují kovaná kování pro posuvné dveře. Kovaný úchyt na posuvné dveře 004 z kované oceli s černou patinou představuje krásný kus, který navodí pocit příjemné nostalgie. Hodí se ale i do minimalistického zařízení – dokážeme si představit zcela moderní interiér, kde vévodí vysoký lesk a kde jako vtipný detail trůni starý ušák jako z detektivky od Agathy Christie doplněný jen malými rafinovanými detaily, jakými mohou být například kovaná kování. Vždy je vhodné najít prvek, který propojí celý váš dům či byt. Takovým pojítkem mohou být právě kované doplňky. Pokud vám připadá kované kování jako extrém, na který si netroufáte, a příliš moderní kování jako extrém druhý, máme pro vás zlatou střední cestu. Elegantní rustikální kování působí velmi tradičně, a zároveň neotřele.

104mand

Kromě mušlí, které usnadňují otevírání a zavírání posuvných dveří, nabízíme i mušle uzamykatelné. Okouzlila nás originální rustikální mušle MP FO PIBS PZ/S připravena pro FAB či čtvercová mušle ATZ WC 3976 na posuvné dveře se systémem zamykání na WC.

Zámky pro posuvné dveře představují skutečně praktický prvek!

105mand
Pomalu se dostáváme k tomu, že posuvné dveře stejně jako křídlové dveře potřebujeme mnohdy zamknout. Kromě koupelen a toalet, jsou zámky pro posuvné dveře často zabudovávané do posuvných dveří v kancelářích či ve veřejných budovách. Oceníme je ale i doma. I u zámků pro posuvné dveře musíme rozlišovat odlišné vstupy pro klíč – BB (vstup pro obyčejný klíč), PZ (vstup na vložkový klíč) a WC (oliva použitelná pro toalety a koupelny).

I u zámků pro posuvné dveře je důležité zvolit povrchovou úpravu, která bude ladit s interiérem. Například zámek pro posuvné dveře GAN F22 nabízíme ve variantě matného bronzu, lesklé mosazi a lesklého niklu. Možnost vybrat si provedení – BB, PZ či WC – je samozřejmostí.

106mand

Chcete dovést vše k naprosté dokonalosti? Pro dokonalé zkombinování nabízíme celé sety. Například set na posuvné dveře v italském designu MP PZ/D OLV obsahuje zámek na posuvné dveře, pár mušlí s otvorem pro FAB, madélko do čela posuvných dveří a protiplech.

Přemýšlíte o posuvných dveřích? Jsou krásné i praktické. Speciální kování na dveře a zámky je pozvednou ke skutečné dokonalosti. Pohrajte si s designem a probuďte své estetické cítění!