Druhů dekorací, který by mohly zdobit náš interiér, je velké množství a vyznat se v nich není vždy snadné. Dnes si z nich ale vybereme jeden konkrétní druh, u kterého si prozradíme, jak málo stačí k tomu, abychom získali netradiční a velmi atraktivní dekoraci, kterou si navíc můžeme vyrobit zcela sami.

písmena
Zdroj: decoist.com

Vyjádřete to písmeny

Písmena jsou v interiéru velmi populární. Nejčastěji se s nimi můžete setkat v dětských pokojíčcích, kde najdete počáteční písmena jména dítěte nebo rovnou celé jméno. Postupně se ale dekorativní abeceda vkrádá i do ostatních místností. Například v obývacím pokoji jí to velmi sluší a to především díky použitému materiálu, kterým ve většině případů bývá dřevo. Proto si tuto dekoraci zvládne vyrobit doma každý šikovný kutil. Nejste-li tak zruční nebo si na to prostě jen netroufáte, nezoufejte, protože dřevěná písmena se pochopitelně dají i zakoupit v obchodech.

písmena

Jednodušší varianta a jak na ni

Líbí se vám představa dřevěných písmen ve vaší domácnosti, ale nechce se vám investovat do jejího pořízení? Jak už jsme řekli – můžete si písmena ze dřeva vyhotovit sami doma. Existuje ale ještě jeden způsob, jak si je opatřit a tím je vyrobit je z papíru. Stačí si vzít silnější karton a načrtnout si na něj tvar písmene. Následně jej vystřihnete a to alespoň čtyřikrát – podle toho, jakou tloušťku chcete, aby vaše písmeno mělo. Jednotlivé vrstvy upevníte lepidlem a dozdobíte.

písmena

písmena

písmena

písmena

písmena

písmena

písmena
Zdroj: decoist.com