V posledních dvou dekádách křišťálové lustry z našich domovů a nebytových prostor masivně mizely. Nyní je trend kvalitních svítidel zpět!

křišťálový lustr na strop
Foto: titanialux.cz, křišťálový lustr – přisazené stropní svítidlo

České křišťálové lustry

Českých výrobců od 90. let razantně ubylo, přičemž tento segment se rozdělil na dvě části. Polovina českých výrobců křišťálových lustrů se výhradně zaměřuje na zahraniční klientelu a vyrábí cenné a nepřehlédnutelné artikly do komerčních, vysoce frekventovaných budov či míst, které můžeme nalézt po celém světě, zejména v asijských oblastech jako jsou Spojené arabské emiráty a Rusko. Druhá polovina výrobců vyrábí lustry pro širokou veřejnost i na tuzemském trhu.

Kam se hodí

Toto dominantní osvětlení se hodí všude, kde potřebujeme efektní, dekorativní a zároveň centrální osvětlení nejen do bytu. Budeme-li konkrétně zmiňovat, kam jsou křišťálové lustry nejvhodnější k umístění ve vašem obydlí, bezesporu jsou to: chodby, jídelny, obývací pokoje a ložnice. Podrobnější tipy na vhodné umístění osvětlení není univerzální, záleží na množství pronikajícího světla do místnosti, zvoleném stylu bydlení, paletě barev a dalších zvolených prvcích v oné místnosti.

Kde pořídit křišťálový lustr na míru

Jedním z předních výrobců a prodejců, nejen co do kvality, je firma Titania LUX, která nabízí mimo jiné sortiment katalogových výrobků, výrobu lustrů na míru, také prodej lamp a lampiček s obnovovaným nabízeným sortimentem. Při konzultaci s prodejcem společnosti Titania LUX stačí říci, jaké máte požadavky od finálního produktu, na jehož základě dle vašeho zadání firma zajistí návrh lustru a v jedné z dílem této rodinné ryze české firmy vám ho vytvoří.


Pro získání více informací přikládáme kontaktní údaje:
Titania Lux, s.r.o.
Betlémská 337
Železný Brod
tel.: +420 777 614 978
e-mail: [email protected]
web, e-shop: www.eshop.titanialux.cz

Hlavní lokality, kde se lustry nebo jejich dílčí části vyrábí: Železný Brod a Nový Bor