Málokterý styl dokáže skvěle skloubit jednoduchost a základní prvky s praktickým využitím a skvělým designem. Moderní italské kuchyně tímto vším disponují, a proto si je dnes představíme i my.

kuchyně
Zdroj: decoist.com

Jednoduchý design, který rozhodně nenudí

Hlavními rysy italských kuchyní je zřetelné kladení důrazu na jednoduchost a čistý design. Většinou to znamená nejen symetricky rovné plochy, ale také bez zbytečných doplňků a dekorací. Žádné zbytečné úložné prostory, ani kombinace několika stylů. Vše se drží jasných pravidel, při jejichž dodržování můžeme získat skutečně velmi elegantní styl. Detailní propracovanost je u tohoto druhu kuchyní samozřejmostí. Ani úchyty na kuchyňském nábytku tak neočekávejte v bláznivých barvách a podivných tvarech. Vše musí mít pevně stanovený řád, který je pro italské kuchyni typickým.

kuchyně

Bez doplňků, ale v barvách

Absenci doplňků a jiných drobností bohatě vynahrazuje správná volba barevných odstínů. Chcete-li ponechat interiéru čistý a elegantní styl, přikloňte se k barvám pastelovým. Pokud naopak více uvítáte alespoň částečné oživení, vyberte si jednu z výraznějších barev. Nemusíte se obávat, že by se do základního konceptu italského stylu nehodila. Naopak pomáhá k jeho prozáření a zvýraznění, což uvítáte obzvlášť tehdy, když chcete zachovat jednoduchý styl celé kuchyně, ale přesto jej chcete učinit ještě více atraktivním.

kuchyně

kuchyně

kuchyně

kuchyně

kuchyně

kuchyně

kuchyně
Zdroj: decoist.com