Dnes pro vás máme jednu specialitku a tou je jeden z nejužších domů na světě. Nachází se ve Varšavě a my vás dnes provedeme jeho interiérem, abyste si mohli alespoň představit, jak se v takovém domě asi bydlí. Možná budete okouzleni tím, že to nemusí být rozhodně tak náročné, jak by se na první pohled mohlo zdát.

thinnest-house
Zdroj: home-designing.com

Skutečně minimalistický dům

Architekt Jakub Szczesny přemýšlel, jak by bylo možné zaplnit mezeru mezi dvěma stojícími domy uprostřed polského města Varšavy. Jeho nápad se stal velmi populárním, protože se zde rozhodl vybudovat nejužší dům na světě, čímž se se svými 60 palci na šířku skutečně stal. Podívejte se s námi do jeho nitra a nahlédněte na svět v několika metrech čtverečních. Dům byl otevřen 4. února 2012 a jeho první měsíce v něm pobýval izraelský spisovatel Etgar Keret. Později dům využívalo několik umělců z celého světa.

smallest-house

Úzký, ale za to velmi útulný

Postupnou výstavbu a zařizování interiéru architekt Jakub Szczesny sdílel veřejně na internetu. Doufá totiž, že by se jeho návrhem mohli inspirovat i další kreativní umělci, kteří netouží po rozlehlých prostorných vilách, ale dávají přednost mnohem menším a útulnějším prostorům. Při procházení kolem tohoto úzkého domu by vás ani nenapadlo, že to, co vidíte, je skutečně malý dům. Jeho rozložení je opravdu zcela netradiční, ale o to přitažlivěji na umělce působí.

cute-thin-houseworlds-smallest-houseultimate-space-saving-housesuper-thin-housesmall-space-homenarrowest-house
Zdroj: home-designing.com