Dnes už není potřeba patřit mezi extra bohaté občany, abyste si mohli dopřát vlastní bazén.

bazén
ilustrační foto: marimex.cz

Milovníků bazénů stále přibývá a během letní sezóny si nelze nevšimnout nejrůznějších druhů na zahradách u rodinných domků, vil nebo chalup. Jde o ideální řešení pro všechny, komu vadí přeplněná veřejná koupaliště.

Bazénový ráj pro děti i na malém prostoru

Děti si užívají mnoho legrace hlavně v bazénu, kam si mohou pozvat i kamarády. Nemáte dost volného místa na zahradě? Nemusíte si zoufat, protože k dostání jsou i menší modely bazénů. V tomto případě preferujte nafukovací bazény, které na zimu snadno uskladníte a nebudou vám zabírat cenné místo. Máte děti? I na malém prostoru jim lze připravit dokonalý hrací ráj. Zabaví se bazénem, později například trampolínou a na malý plácek se vám jistě vejde i barevné dřevěné pískoviště se stříškou, krytem nebo lavicemi.

Nadzemní bazény umožňují okamžité používání

nadzemní bazén
Nadzemní, zejména nafukovací, bazény mají výhodu, že se dají snadno připravit k používání. Před pořízením si rozmyslete, jaké rozměry bazénu vám budou vyhovovat nejvíce. Zvažte nejen délku a šířku, ale také hloubku, protože příliš mělký bazén vás nemusí tolik bavit. Berte v úvahu, že nafukovací bazény se plní vodou pouze po určený okraj pro zachování potřebné stability. Ekonomické a snadné řešení nabízí nafukovací bazén s pružnou konstrukcí z třívrstvého PVC s nafukovacím límcem, kdy se bazén doslova staví sám při napouštění vody.

Údržba bazénu je nutností

bazénová síťka
Pokud chcete, aby vám bazén vydržel dlouho v perfektním stavu, musíte se zaměřit i na dostatečnou údržbu. Nejde o nic náročného. O čistotu vody v bazénu se postará kartušová nebo písková filtrace. Bazénovou chemii si lze pořídit v malých nebo větších sadách, posléze si poradí s řasami a bakteriemi. Určitě se vám vyplatí pořízení solární plachty, která se postará o ohřívání vody v bazénu.