Kompresory jsou užiteční pomocníky na stavbách, v dílně i na zahradě. Žádný kutil by se bez jeho služeb neobešel zvláště, pokud vlastní pneumatické nářadí, které je na kompresoru závislé. Nejlevnější typy kompresorů postačí na napuštění pneumatik. Pro ostatní aktivity potřebujete profesionální přístroj.

pneumatické nářadí
Zdroj, foto: elvin.cz

Většina kompresorů je poháněná elektrickou energií. Fungují na principu stlačeného vzduchu, který je potřebný pro funkci pneumatického nářadí. Lze s ním snadno nafukovat pneumatiky, bazény i další příslušenství. Kompresory jsou tedy užitečným pomocníkem v mnoha situacích.

Kompresory nafukují a pohánějí nářadí

Kompresory se tedy dělí podle svého účelu podobně, jako tomu je u ostatních druhů nářadí. Nejjednodušší kompresory jsou vhodné většinou pro nafukování. Stlačený vzduch je tedy použit přímo bez přítomnosti jakéhokoliv pneumatického nářadí. Většinou jsou mnohem lehčí a mobilnější. Také se často vyskytují v bezolejové verzi.

Díky stlačenému vzduchu můžete také snadno čistit motorové pily a jiné příslušenství, ze kterých díky velkému tlaku vzduchu nečistoty jednoduše vyfoukáte. Pneumatické nářadí vyžaduje připojení ke kompresoru v každém případě. Podle jejich technologie můžete zvolit potřebný výkon kompresoru. Výkonnější kompresory jsou také velmi vhodné pro použití stříkací pistole.

Tichý chod je pro kvalitní kompresory předností

Kvalitní kompresory mají mít dostatečný výkon, tichý chod a měli by být téměř neunavitelné. Jejich životnost je závislá právě na výběru vhodného výkonu. Nižší výkon má za následek dřívější opotřebení kompresoru a navíc nedostatečnou funkčnost použitého pneumatického nářadí. Kompresory využijete téměř kdekoliv. Záleží pouze na vás, jaké mu dáte možnosti.