Existují desítky možností různých podlahových krytin, ale z hlediska originality rozhodně jasně vyniká skleněná podlaha. Nosíte sukně? Zapomeňte na ně!

skleněná podlaha
Foto: swipelife.com

Ta může být součástí celé řady interiérů, a pokud jí něco skutečně charakterizuje, tak je to rozhodně originalita. A ačkoliv se vám může zdát, že sklo je křehkým materiálem, v případě podlah jako takových se samozřejmě jedná o velmi pevné sklo, kdy rozhodně nemusíte mít jakékoliv obavy. Ideální je v případě dvoupatrového bytu, kdy tímto způsobem můžete doslova propojit horní a spodní patro, kdy tak budou opticky celý prostor zvětšovat, a budou působit jako jednotný velký celek.

Možností existuje celá řada

Samozřejmě konkrétní řešení už závisí pouze na vás samotných. Můžete tak ozvláštnit skleněnou podlahou výraznou část skleněného patra, nebo ji využít třeba jenom k pokrytí krátké chodby. Rozhodně však najde své místo i v celé řadě komerčních objektů, a to nejenom v různých ateliérech, ale třeba také v restauracích. Zajímavá možnost je také umístit skleněnou podlahu na vaši terasu, čímž se budete mnohem více cítit, že jste skutečnou součástí celkového venkovního prostoru.

skleněná podlaha
Foto: glassinnovation.com.au, mezonet se skleněnou podlahou

A kam podlahu raději nedávat?

A ačkoliv zmiňujeme, že volby, kam takovou podlahu použít jsou různé, existují samozřejmě i místnosti, kterým byste se měli s tímto řešením raději vyhnout. Logicky se jedná o koupelny, ložnice, nebo třeba šatny. Další nevýhodou této podlahy může být to, pokud máte strach z výšek. V tomto případě totiž tato podlaha nebude ideální volbou, jelikož i když strach překonáte, nikdy to nebude úplně, a stále ve vás bude hlodat myšlenka, že jste v nebezpečné výšce. A to i přesto, že budete stoprocentně vědět, že se vám nemůže nic stát, jelikož podlaha má skutečně extrémní nosnost, a tak riziko, že by vlivem zatížení povolila nebo praskla, je rozhodně nulové. To dokazují také testy.

skleněná podlaha
Foto: leicht.de

skleněná podlaha
Foto: toposarchitects.com

skleněná podlaha
Foto: londongardendesigner.com

skleněná podlaha
Foto: jerryjacobsdesign.com

skleněná podlaha
Foto: homedit.com

skleněná podlaha
Foto: homedit.com, skleněné podlahy inspirace