Podkrovní byty jsou dokonalým místem pro každého, kdo hledá skvělou možnost, jak po náročném pracovním dni přijít do velmi zajímavého a rozhodně také neobvyklého interiéru, který zaujme hlavně svou příjemnou atmosférou. A právě díky mnoha trámům, nebo střešním oknům či slonu střechy se tak podkrovní byt stává místem s neopakovatelnou atmosférou.

podkrovní apartmán
Foto: rikaint.com/maison/maison.php?sSize=swid

Stejně tak okouzlí hlavně množstvím příjemného denního světla, které přímo skrz střešní okna proniká. A zatímco běžné domy mohou být stíněny stromy, střechu jako takovou málokdy stíní okolní prostředí, a tak je slunečního svitu a světla jako takového více než dost.

Dopřejte si dokonalého soukromí

Dlouho opomínanou výhodou je také dokonalé soukromí. Díky tomu, že bydlíte až pod samotnou střechou je velmi nízká pravděpodobnost, že by někdo z okolí viděl do vašich oken, a tak nemusíte mít obavu z toho, že by vás neustále někdo pozoroval. Navíc si daný prostor můžete kompletně přizpůsobit obrazu svému, vašim potřebám, životnímu stylu, a požadavkům z hlediska praktičnosti.
Zároveň podkrovní byty umožní i velmi zajímavé využití prostoru. Všemu napomáhají právě trámy a také samotné zkosení střechy. To lze využít také k umístění různých dekoračních prvků, které do celkové koncepce perfektně zapadnou.

podkrovní apartmán
Foto: lizandjewels.com

Usínejte přímo pod jasnou oblohou

A ta největší výhoda? Opět spočívá v tom, že jste v tom nejvyšším patře domu. Nejenom, že nikdo nebude neustále chodit kolem vašich dveří, ale navíc stačí mít dobře situované střešní okno a postel, a můžete každý den usínat s tím, že budete pozorovat nádhernou noční oblohu a hvězdy na ní samotné. A tomuto zážitku se jenom máloco vyrovná.

podkrovní apartmán
Foto: kiwistudio.ro/design/stilul-de-amenajare-scandinav-mansarda.html

A čím podkrovní byty potěší ještě? Především tím, že jsou z nepochopitelných důvodů mnohem levnější, a tak pro milovníky tohoto řešení samozřejmě i dostupnější. A tak si můžete za málo peněz dopřát skutečně velký prostor.

podkrovní apartmán
Foto: pinterest.com/pin/494762709034869104

podkrovní apartmán
Foto: pinterest.com/pin/369295238165728114/

podkrovní apartmán
Foto: jaquebethke.com