Obývací pokoj bývá místností, kde společně trávíme značné množství času. Proto bychom se měli postarat o to, aby v něm panovala příjemná a útulná atmosféra. Pomoci nám k tomu mohou i pruhy, kterých se ani v této místnosti nemusíme obávat.

pruhy
Zdroj: decoist.com

Nejsou pruhy jako pruhy

Když se řekne pruhy, většině z nás se patrně vybaví podélně pruhovaná stěna. Na první pohled tato myšlenka může znít poněkud všedně, ale nesmíte zapomínat na to, že pruhů můžete využít několik druhů. Předně můžete střídat jak jejich tloušťku, tak barevný odstín. Výjimkou nejsou vedle pruhů svislých nebo vodorovných ani pruhy šikmé. Skvěle bude vypadat i kombinace několika stylů a směrů jednotlivých proužků. Pusťte se do rekonstrukce obývacího pokoje ještě dnes a dodejte mu tu pravou atmosféru snadno pomocí několika šikovně umístěných proužků.

pruhy

Vyberte si ten správný materiál

Pokud jste se rozhodli dopřát svému obývacímu pokoji změnu v podobě několika atraktivních pruhů, nejprve si rozmyslete, kam je chcete umístit. Pak by mělo přijít na řadu rozhodnutí, k jakému materiálu se přikloníte. Pruhy totiž nemusíte na stěnu jen kreslit. Vytvořit je totiž lze i pomocí souvislé řady zrcadel, dřeva nebo obkladů. Podobně snadno můžete pruhy vytvořit i umělou stěnu, která vám pomůže chytře a atraktivně oddělit části místnosti. Pro inspiraci přinášíme několik obrázků interiérů, ve kterých pruhy své místo již našly.

pruhy

pruhy

pruhy

pruhy

pruhy

pruhy

pruhy

pruhy
Zdroj: decoist.com