Rekonstrukce nemovitosti je ideální příležitostí pro změnu zdroje tepla, resp. nahrazení původního kotle tepelným čerpadlem. Odměnou vám budou nižší náklady na teplo, bezobslužný provoz, absence nutnosti skladovat palivo, větší nezávislost na externích dodávkách energie.

Pokud vás od změny zdroje tepla odrazují investice do úprav topného systému a samotného čerpadla, tak vězte, že tato investice se vyplatí. Zároveň, ne všechny typy tepelných čerpadel vyžadují úpravu topného sytému, viz přehled vlastností jednotlivých typů tepelných čerpadel. Navíc, na pořízení tepelného čerpadla je možné získat dotaci od státu. Za jak dlouho se vám investice do tepelného čerpadla vrátí je možné si ověřit na nezávislých webech typu Tzb-info.cz, které nabízí kalkulačky porovnávající náklady na jednotlivé zdroje tepla, viz zde.

Jak již bylo zmíněno v úvodu, kromě finančního benefitu vás čeká i řada nefinančních, např.

  • Absence nutnosti skladovat palivo, to si tepelná čerpadla odebírají sama, zdrojem pro výrobu tepla jsou pro ně venkovní vzduch a geotermální energie.
  • Absence nutnosti do tepelných čerpadel přikládat, viz předchozí bod.
  • Nezávislost na dostupnosti a ceně energetických komodit. Venkovní vzduch i geotermální energie jsou k dispozici zdarma v nevyčerpatelném množství.
  • Fakt, že teplo pro váš dům pochází z čistých zdrojů.
  • Absence hrozby zákazu užívání tak, jak je tomu u kotlů na tuhá paliva. Právě naopak, vlády napříč vyspělými státy podporují rozšiřování tepelných čerpadel dotacemi na pořízení, nižšími cenami elektrické energie apod.

Zaujaly vás tyto výhody? Pak neváhejte a požádejte ještě dnes zástupce společnosti IVT Tepelná čerpadla s.r.o. o konzultaci všeho záměru. Kontaktní údaje najdete na stránce https://www.cerpadla-ivt.cz/cz/kontakty.

Zdroj obrázku: foto_molka / Shutterstock.com