Retro styl je velmi populární a to nejen v oblasti módy, ale i bydlení. Nejedna domácnost již podlehla kouzlu interiérových prvků z minulých let, které jsou nejen zajímavé, ale při dnešním pohledu i zcela neobvyklé. Poznejte tento staronový styl a třeba se jej zamilujete i vy.

retro kuchyně
Zdroj: houzz.com

Retro do každé místnosti

Opatřit si vybavení ve starším stylu může dnes každý. Je jen na vás, zda chcete vlastnit skutečné retro doplňky z doby vašich předků nebo si vystačíte s jejich napodobeninami, které mají tu výhodu, že často nejsou tak drahé jako skutečně dochované dobové skvosty, a tak vás jejich případné poškození nebude tak moc mrzet. Sehnat lze cokoliv – od pestrých zaoblených ledniček až po ciferníkový telefon.

Bez vzorů a pastelových barev se neobejdete

K retro stylu neodmyslitelně patří černobílé vzory a kombinace pastelových barev. Obojí lze vhodně propojit, a pokud přidáte i několik drobných interiérových doplňků, které jen dotvoří retro vzhled celé místnosti, získáte skutečně jedinečný design.

Kam pro retro?

Možná se ptáte, kde lze vhodné doplňky zakoupit. Většinou je můžete nalézt na internetu, kde je skutečně velmi pestrá nabídka všech možných retro prvků. Počítejte však s tím, že za předměty se skutečnou historií si trochu připlatíte. Spokojit se však můžete i s replikami, které jsou často velmi věrohodnými kopiemi těchto retro věcí.

retro interiér

retro kuchyně

retro interiér

obývací pokoj retro

retro koupelna

retro interiér

jídelna
Zdroj: houzz.com