Rolety den a noc jsou stále oblíbenější stínící technikou do domů, bytů i kanceláří. Oproti klasickým žaluziím přinášejí řadu praktických výhod, navíc je hravě sladíte s interiérem a bez problému si poradíte i s montáží. Jak jejich stínění funguje a proč se pro ně rozhoduje stále více zákazníků?

Foto: Pexels.com

Inovativní řešení pro rovnoměrné stínění

Kvalitní rolety den a noc jsou uložené v kazetě, ze které je můžete libovolně vysouvat. Jejich konstrukce vám dává možnost si nastavit přesně takovou míru stínění, jakou momentálně potřebujete. Je jen na vás, zda místnost zastíníte úplně nebo pouze snížíte množství procházejícího světla.

Rolety den a noc totiž tvoří střídavé pruhy průsvitné a neprůsvitné látky, které se překrývají podle toho, jak moc roletu vysunete. Samozřejmě ji můžete stáhnout třeba jen do poloviny okna a zbytek nechat bez stínění, stejně jako u klasických žaluzií. Rolety den a noc si zkrátka nastavíte přesně podle sebe.

Snadná instalace a tři druhy montáže

Nejjednodušší instalaci zajistí rolety den a noc ve variantě komplet, která přichází už v sestaveném stavu, a na vás tak zbyde jen připevnění montážních prvků – ty přicházejí ve třech různých variantách.

První umožňuje montáž zcela bez vrtání, kdy pouze nasadíte závěsné háky a vodící silony na okenní křídlo. Další možností je nalepení rolet, ta je ale dostupná pouze pro neotevíratelná okna. Nakonec nejpevnějším způsobem je navrtání ocelových klipů do zdi. 

Jak vybrat rolety den a noc komplet? Nejdříve si změřte všechna okna a rozmyslete si, jak často a do jaké míry je otevíráte. Jednotlivé druhy montáže mají vliv i na možný úhel otevření oken. Podle vašich požadavků a rozměrů oken už vám s výběrem snadno pomohou odborníci ve vámi vybraném obchodě či eshopu.

Široký výběr barev a vzorů

Kromě variability stínění vám rolety den a noc poskytnou i stylový doplněk interiéru. Klasické žaluzie často působí nevzhledně a chytá se na ně prach, který skoro nejde vyčistit. Rolety den a noc jsou ale něco úplně jiného. 

Vybírat můžete z široké nabídky nejrůznějších barev a vzorů tak, aby skvěle padly do vašeho domova nebo kanceláře. Vždy ale myslete na to, že světlé odstíny nikdy neposkytnou tak efektivní stínění jako tmavé barvy. 

Kromě běžných oken je samozřejmostí i zastínění dveří, balkonu nebo francouzských oken. V poslední době se rolety den a noc těší takové oblibě, že je lidé často používají i mimo okna. Můžete si s nimi zastínit police v šatně nebo schovat špinavé boty v otevřeném botníku. Fantazii se zkrátka meze nekladou.