V létě i v zimě, za slunce, deště i ve sněhu, zkrátka bez ohledu na panující roční období, lze využívat unikátní keramickou pec – gril Big Green Egg. Vynikajících výsledků dosáhnete dokonce i v nejtužších mrazech. Glazura přitom „vejce“ ochrání v každém počasí, originální potah ho uchová čisté a díky němu bude připraveno k použití, kdykoliv si to budete přát.

grily
Foto: biggreenegg.ca

Základní přednosti tohoto převratného produktu vycházejí z použitého materiálu: speciální keramika totiž vznikla původně pro americký vesmírný program. Silný plášť grilu – keramické pece zadržuje a zároveň vyzařuje žár, který cirkuluje mezi stěnami, tak rovnoměrně, že i bez nutnosti otáčecího zařízení docílíte perfektního výsledku v podobě skvělého pokrmu, který nejen vypadá, ale i chutná skutečně fantasticky.

Objem surovin se jenom minimálně zmenšuje, potraviny zůstávají šťavnaté a aromatické, a to při minimální spotřebě uhlí a rychlejším procesu přípravy. Díky jedinečnému designu dokáže EGG uchovávat vlhkost bez toho, že byste potřebovali vodní pánev, lépe než v cihlové troubě v něm s pomocí keramického kamene upečete lahůdkovou pizzu, stejně jako chléb a koláče. Není samozřejmě nutné ani podlévání pokrmů, většina jídel nepotřebuje ani otáčení.

Zeleninu, cibuli, houby a podobně lze připravovat zároveň s ostatními pokrmy, a to zabalené do folie, nahoře mírně otevřené. Brambory folii nepotřebují, stejně jako rajčata, papriky, cukety nebo lilky, které stačí pokapat olejem a okořenit. Znamenité jsou i ryby a mořské plody, na jejichž přípravu v BGE stačí pár minut.
Jako otop je ideální stoprocentně přírodní kusové dřevěné uhlí, jež na rozdíl od briket neobsahuje žádná plnidla a přísady. Hoří rovnoměrně a čistě, navíc nechává jen málo popela. Nastavením obou průduchů lze pracovat s teplotami v rozmezí 70 – 350°C, jež by mělo pokrýt veškeré kuchařské potřeby: počínaje uzením až po pražení. Na rozdíl od jiných grilů na dřevěné uhlí není množství použitého uhlí závislé na délce času kuchyňské přípravy. Zárukou skvělého výsledku je cirkulace vnitřního tepla v uzavřeném okruhu, tedy pouze při zakrytí vnitřního prostoru keramické pece – grilu poklopem.

Chcete-li vidět Big Green Egg v akci, navštivte o víkendu 2.- 4. září Výstaviště v Praze Holešovicích. Firma Pogra, která na našem trhu keramickou pec – gril Big Green Egg nabízí, se s tímto exkluzivním produktem zúčastní oslavy léta na populárních „Prague Harley days“ a zájemci o tento unikátní gril tam mohou získat zajímavou slevu.

Více na http://www.gril-pec.cz/