Není žádnou výjimkou, že developerské projekty jsou stále více a více odvážnější, a tak vznikají skutečné skvosty. Není tomu ani tak v naší zemi, ale například ve Francii. Marjan Hessamfar & Joe Vérons Architectes vytvořili velmi zajímavý projekt komunitního bydlení, které rozhodně zaujme už na první pohled – a to především svým dřevěným obložením a velmi nestandardně, avšak povedeně umístěnými okny.

komunitní bydlení
Foto: Arthur Pequin; doporučujeme: LED osvetlenie

Celkem je v této stavbě 36 bytů, které jsou určeny všem, kteří vyhledávají poněkud netradiční a ojedinělé možnosti bydlení. Stejně tak je dům vhodný i pro milovníky přírody a pro ty, kteří hledají minimální náklady na provoz. Spadá totiž do jedné z nejvyšších nízkoenergetických tříd.

První krok k obnově oblasti

Tento objekt by měl být naprostým základem obnovy budov v celé této oblasti. A rozhodně není ojedinělým komplexem, jelikož s dalšími domy je velmi prakticky propojen. Celkem má dům 3 podlaží, na kterých jsou jednotlivé byty rovnoměrně rozděleny. Samozřejmostí je však i perfektní občanská vybavenost, kdy přízemí domu slouží nejenom k tomu, aby zde byl provozován obchod, ale jsou zde i kancelářské prostory, nebo policejní stanice, která celou oblast spravuje. Jedná se tak o velmi efektivní využití prostoru. Toho je však využito také v celkové koncepci budovy, kdy netvoří jeden pevný blok, ale díky struktuře lávek a různých materiálů působí celý objekt velmi vzdušně, a nikoliv jako jeden betonový kvádr.

Skvělý prostup světla a začleněnost do prostředí

S tímto účelem byl projekt také stavěn, jelikož díky tomuto způsobu se také poměrně dobře začlení do okolního prostředí. Mimo to umožní také mnohem větší prostup světla i do místností, které by jinak neměli šanci se ke slunečním paprskům dostat. I to jsou aspekty, o kterých lze říci, že architektům skutečně vyšli. A úspěch sklízejí nejenom na řadě soutěží, ale samozřejmě u samotných zájemců o toto bydlení.

komunitní bydlení

komunitní bydlení

komunitní bydlení

komunitní bydlení
Foto: Arthur Pequin; doporučujeme: LED žiarovky