Chcete váš domov proměnit v bydlení s nádechem starých dobrých časů a vytvořit si tak ještě útulnější prostředí? V tom případě pro vás máme pár tipů, jak toho docílit.

Venkovský dům
Zdroj: pinterest.com, bydlení podle Jed Jennings

„Starý“ sortiment znovu na prodej

Spousta prodejců zařadila do svého sortimentu speciální kousky, které jako by vypadly z dobových fotografií. Patina a vybledlé barvy dodávají nábytku, příslušenství a dekoracím archaický vzhled. To souvisí i v designem jako takovým – jednoduché tvary, nepřeplácanost a přírodní materiály bez plastů navodí tu správnou atmosféru.

Nebojte se do materiálů zařadit kámen, dřevo, keramiku, ratan, proutěné provazy a další. Místo klasických koberečků můžeme vlněné kožešiny. Z nábytku by mělo být patrné, že nejde o sériově vyráběný kousek. Máte-li v sobě kus řemeslníka, neváhejte a sestavte si vlastní nábytek třeba podle starých fotek od prarodičů. Základním materiálem je dřevo, dřevo a zase dřevo. Co se týče barevného sladění, máte volnou ruku, velmi stylové jsou však především jemné odstíny modré a zelené či červené kombinované s bílou barvou. Přírodní motivy dejte na ubrusy a ubrousky.

Doprostřed obývacího pokoje se nejvíce hodí honosný krb, který bude po večerech vydatně topit a stane se dominantním prvkem celé domácnosti. Na zahradu dejte květináč, který bude tvarově odlišný než novější. S ním bude korespondovat konev na zalévání. Zbytek je otázkou vaší kreativity.

Zvyšte hodnotu starého nábytku. Restaurujte!

Nechcete-li investovat příliš mnoho finančních prostředků, vystačíte si třeba i s dědictvím po babičce nebo dědečkovi. Určitě po nich zbyla spousta „haraburdí“, které budou po lehké restauraci zase skvěle sloužit. Může to být stará pokladnička, příborový servis, kanape, houpací křeslo, hudební nástroje jako jsou housle a kytara… Prostě vše, o čem jste si asi mysleli, že už nikdy nepoužijete.

vintage bydleni
Zdroj: trendir.com
bydlení
bydleni
Zdroj: myhomestyle.org