V současné době probíhá v našem hlavním městě výstavba velkého množství developerských projektů. Nabízí se tedy otázka, zda naleznou všechny nové byty své majitele.

Modřanský háj
Zdroj: ziprealty.cz, Modřanský háj

Co stojí za vzrůstem zájmu o nové byty v Praze?

Poohlédneme-li se za loňským rokem, dospějeme k závěru, že zájem o byty v Praze výrazně vzrostl. Dle slov generálního ředitele a předsedy představenstva společnosti Ekospol a. s., Evžena Korce, je jednou z možných příčin tohoto vzrůstu rekordně nízká hladina úroků hypoték. Mnoho zájemců o nové byty v Praze také myslí na budoucnost a pořízení si nového bydlení berou jako velmi výhodnou investici, která se jim jednou mnohonásobně vrátí.

Modřanský háj
Zdroj: ziprealty.cz, Modřanský háj

Ovlivní letošní statistiky superlevné projekty?

Co však může také stát za nečekaným vzrůstem zájmu o nové byty, jsou superlevné projekty, které začaly pražské developerské společnosti nabízet svým klientům. Ty stály za značným nárazovým skokem v oblasti nových pražských bytů i koncem loňského roku a není se tak čemu divit, že to stejné se očekává i od konce roku letošního. Podaří se skutečně zvednout číslo prodaných nových bytů?

Modřanský háj
Zdroj: ziprealty.cz, Modřanský háj

Nahlédněte do světa právě probíhajících projektů

Developerských projektů je v současné době v Praze skutečně mnoho. Některé z nich jsou již dokončené, jiné právě probíhají a mnoho dalších se teprve chystá k realizaci. Orientovat se v takovém množství projektů, které současný trh nabízí, není snadné. My vám přinášíme stručný seznam těch nejlákavějších projektů, o nichž se můžete více dočíst na internetových stránkách www.ziprealty.cz.

Modřanský háj
Zdroj: ziprealty.cz, Modřanský háj

Plánujete-li pořízení si bytu v Praze a rádi byste měli ve své blízkosti Pražský hrad, neměl by vám uniknout projekt Keplerova. Pokud se chcete stěhovat co nejdříve, pak je tu pro vás projekt Trigon Hostivař, do jehož bytů se mohou noví obyvatelé nastěhovat již v lednu 2014.

Zaujmout by mohly i novostavby Praha 9, kde bude v rámci projektu U Smetánky k dispozici 21 bytů. Obzvlášť luxusně působí i nabídka společnosti Geosan, která zahrnuje projekty Liberty Building a Zelený Botič.