Zahradní nábytek patří mezi nejdůležitější součásti každé zahrádky, bez ohledu, jestli máte malou zahrádku nebo zahradu s větší rozlohou.

ratanovy-nabytekFoto: Mountfield.cz, Ratanový nábytek

Pokud chcete, aby vaše zahrádka vypadala atraktivněji, je určitě velmi dobré, aby ji zdobil nějaký zahradní nábytek. Vaše zahrádka vás prezentuje, a proto by měl každý dbát na výběr vhodného zahradního nábytku. Určitě tam každý tráví velmi mnoho volného času relaxováním a základem odpočinku je prostředí, čímž je příjemnější tím je i náš odpočinek kvalitnější. Další důvod proč by měla naše zahrádka vypadat dobře, je i ten, že v zahrádce přijímáme i hosty a proto bychom měli dbát na výběr vhodného zahradního nábytku.

Pokud kupujeme zahradní nábytek tak bychom si měli promyslet velmi důležitou věc a tou je umístění nábytku. Či nábytek umístíme na terasu nebo do zahrady. Dále je také důležité jaký chcete rozsah sedací soupravy a také myslet i na to, kde nábytek přes zimu uložíte. Ten, kdo nemá dostatečný prostor na uskladnění robustních nábytkových sestav, jistě ocení možnost volby mezi jednoduššími sestavami. Taktéž i majitelé balkonů a menších zahrádek ocení jednodušší sestavy. Na druhou stranu pro majitele větších zahrádek, který potřebují i velký prostor pro očekávanou návštěvu je vhodnější sáhnout po pevném a pohodlném nábytku. Ideální by byly široké židle, dlouhé lavice a pevný stůl. To se doporučuje i při častém používání.

Teakovy-nabytekFoto: Mountfield.cz, Teakový nábytek

Ošetřování zahradního nábytku

Je velmi důležité, abyste o zahradní nábytek dobře starali a alespoň dva krát ročně ho natřeli ochranným olejovým nátěrem, který bude nábytek chránit před vnějšími vlivy přírody. Před nátěrem je velmi důležité nábytek nejprve očistit od nečistot a potom nanášet nátěr.

Pravidelné utahování šroubů

Je velmi důležité, aby byl veškerý spojovací materiál vždy dobře poutažený. Při časté manipulaci s nábytkem se šrouby často uvolňují a neutažené se při zatížení mohou zlomit nebo jinak poškodit. Je nezbytné, aby se šrouby nebo jiné spoje pevně utáhli hlavně vždy před začátkem zimy, aby vlivem mrazu nedošlo k trvalým poškozením.

Před začátkem údržby si prostudujte manuály k vašemu zahradnímu nábytku, jelikož každý materiál. Například ratanový nábytek potřebuje jiné ošetření, než teakový zahradní nábytek.