Léto tak nějak přímo vybízí k tomu, aby se jakékoliv společenské sešlosti pořádaly venku, kde je příjemně. Parádní oslavu můžete na své zahradě organizovat i navzdory nepříznivému počasí, protože ani to nemůže vaši akci pokazit, pokud nepodceníte přípravu. A jaká by měla vlastně tedy být?

zahrada
Zdroj: decoist.com

Jak se připravit na zahradní slavnost

Předně musíte mít jasno, kde bude posezení a kolik očekáváte hostů. Podle toho nejen že rozložíte velký stůl a židle, ale také vyberete vhodný způsob sestavení rychlého přístřešku pro případ, že by začalo venku pršet. Veškeré občerstvení, které chcete na oslavě mít, by mělo být snadno po ruce a dostupné všem. Nemělo by se tedy stát, že bude některý z návštěvníků muset prosit jiného, aby mu podal například sůl. Myslete ale také na malé děti, pro které bude třeba zajistit menší židličky, příbory i trochu pozměněný jídelníček.

zahrada

Nezapomeňte na dekorace

Ačkoliv na každé oslavě je důležitá zábava a skvělá společnost, zanedbávat by se rozhodně neměly ani dekorace. Ty skvěle poslouží k dokreslení atmosféry, a pokud si na nich dáte opravdu záležet, bude vaše oslava opravdu jedinečné a nezapomenutelná. Začít můžete například sladěním ubrusů, prostírání, ubrousků a příborů. K zahradní slavnosti také budou pochopitelně patřit závěsné ozdoby, lampiony a podobně. To už je zkrátka dostatek možností, na kterých se můžete vyřádit, takže toho neváhejte využít naplno.

zahrada

zahrada

zahrada

zahrada

zahrada

zahrada

zahrada
Zdroj: decoist.com