Sedací souprava patří ve většině domácností k nejvytíženějším kusům nábytku, mnohdy, pokud je rozkládací, je vlastně v permanentním užívání. Jen si sami zkuste vybavit, co je jednou z prvních věcí, když přijdete domů…

12646-50864
ilustrační foto: decodoma.cz

Pravděpodobně i vy se po chvilce pohodlně usídlíte na gauči a dáte si „dvacet“, potom se k vám připojí děti či domácí mazlíček – na sedačce je prostě neustále živo. Právě pro její oblíbenost se stává, že sedací souprava velmi rychle chátrá. Je to i váš případ, chtěli byste novou sedačku, ale chybí vám peníze? Nesmutněte. Nabízí se totiž ještě jeden způsob, jak i velmi zašlé sedačce vrátit šmrnc.

Nestojí moc a vypadá opravdu skvěle!

Pokud už vaše sedací souprava není tak krásná jako bývala a „zdobí“ ji prosezelá, ošoupaná místa a fleky „neznámého původu“, pravděpodobně i vás jako první napadne, že je zakryjete nějakou dekou nebo přehozem. Tím můžete napáchat více škody než užitku. Deky i přehoz se budou neustále shrnovat a výsledek tak může být mnohem horší. Existuje ještě jedna varianta, jak vrátit sedačce styl a přeměnit ji opět v dominantu obývacího pokoje. Jsou to speciální napínací potahy. I vás překvapí svou variabilitou!

Fungují jako „druhá kůže“

Napínací potahy mají tu úžasnou vlastnost, že jsou multielastické. To znamená, že se dají natahovat do všech stran. Díky tomu se dokonale přizpůsobí tvaru každé sedačky, „chytí se jí“ a stanou se vlastně její druhou kůží. Nic už se nebude nikde shrnovat a sedačka dostane úplně nový vzhled, který ji přemění v moderní kus nábytku. Napínací potahy jsou vyrobeny ze speciální látky (většinou jde o směs bavlny, polyesteru a elastinu), takže nabízejí i vysokou odolnost proti poškození. Vydrží krásné řadu let. Dají se prát v pračce, takže vaše sedačka bude už navždy krásně čistá.

Více než 30 vzorů

Potahy prvotřídní kvality od špičkových italských a španělských výrobců nabízí na českém trhu zásilkový obchod decoDoma. V současné době je možné vybírat z 33 atraktivních dezénů. Některé potahy mají i příjemnou strukturu. Kromě potahů na sedačky je možné koupit i potah na křeslo nebo židli.