Vybrat vhodnou sedací soupravu není nic jednoduchého, neboť musíte zohlednit mnoho důležitých faktorů. Na sedačce trávíme spoustu času, je proto nutné, aby nám maximálně vyhovovala. Dle čeho ji tedy vybrat?
NH1ilustrační foto: nabytek-helcel.cz

  • Rozměry. V tomto ohledu dbejte na velikost obývacího pokoje i na počet lidí v domácnosti. Do menších pokojů se nicméně dobře hodí rohové sedací soupravy, díky nimž na případný nedostatek místa můžete snadno vyzrát.
  • Výška a čalounění. Pokud hledáte sedačku k odpočinku, zvolte nižší s měkkým čalouněním, budete-li na ní ale primárně sedět, vsaďte spíše na vyšší model s čalouněním tvrdším. Druhá varianta je navíc vhodná pro starší lidi.
  • Materiál potahů. Mezi dlouhodobě nejoblíbenější patří elegantní kožené sedací soupravy, které potěší i snadnou údržbou. Nicméně materiály jako semiš či mikrovlákno jsou dnes rovněž velmi kvalitní. Co se týče konstrukce, zvolit můžete levnější dřevo či dřevotřísku, nebo dražší a mnohdy i kvalitnější kov.
  • Barevné provedení. Mělo by odpovídat celkovému vzhledu obývacího pokoje, ovšem pokud si troufnete, můžete zkusit experimentovat s barevnými kontrasty. Pozornost je navíc nutné věnovat i celkovému designu.
  • Další důležitá hlediska. Před nákupem si také rozmyslete, zda využijete rozkládací sedací soupravu, úložný prostor, případně jestli budete potřebovat taburet pod nohy.
  • Kde si sedací soupravu pořídit? Možností máte pochopitelně mnoho. Abychom Vám ušetřili práci, doporučujeme Vám internetový obchod Nabytek-helcel.cz, v jehož nabídce naleznete i křesla a pohovky či obývací stěny.